Awaria gazu Warszawa – co zrobić w przypadki awarii?

Awaria gazu Warszawa

 Warto wiedzieć, jakie działania podjąć, kiedy w domu poczujemy zapach gazu. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego pamiętaj o pięciu najważniejszych zasadach. To one w dużej mierze mogą uratować życie nie tylko Tobie, ale również osobom znajdującym się w niebezpieczeństwie.

Awaria gazu Warszawa – 5 zasad, które musisz znać

Z awaria gazu zetknęliśmy się nie raz. Rozszczelnienie instalacji gazowej, to jedna z najbardziej niebezpiecznych awarii, jaka może nas spotkać. Nie ważne czy mieszkasz w mieszkaniu czy w domu jednorodzinnym – warto regularnie robić przeglądy instalacji gazowej. Kuchenka gazowa, piecyk do podgrzewania wody czy inne urządzenia na gaz, wymagają regularnego sprawdzania. W sytuacji, kiedy wyczujesz gaz, podejmij następujące kroki:

  1. Zamknij kurek gazowy i zakręć zawór gazu.
  2. Nie używaj zapalniczki.
  3. Nie włączaj i nie wyłączaj światła.
  4. Otwórz wszystkie okna.
  5. Wyjdź z mieszkania i wezwij pogotowie gazowe.

W sytuacji zagrożenia wybuchem gazu, należy działać w sposób opanowany. Tylko przemyślane działania są w stanie zapobiec tragedii, do jakiej może dojść.

Gazownik Warszawa Mokotów

Zapobieganie awarii

Gazownik Warszawa Mokotów to osoba, która powinna być regularnie przez nas wzywana w celu kontroli instalacji i urządzeń gazowych. Gazownik posiada odpowiednie sprzęty i urządzenia, dzięki czemu sprawdzi w jakim stanie jest nasza instalacji, czy nie grozi jej awaria.

Warto też wiedzieć, gdzie znajduje się zawór gazu. W celach zapobiegawczych, warto poćwiczyć jego zakręcanie i odkręcanie. W każdym domu, gdzie wykorzystuje się instalacje gazowe, warto zamontować czujnik, który poinformuje nas, w przypadku zagrożenia.

Sezon grzewczy to czas, kiedy w wielu domach i mieszkaniach dochodzi tragedii. Zima wiele osób zatyka kratki wentylacyjne, w celu zatrzymania ciepła w pomieszczeniu. Konsekwencją może być zabójczy, ulatniający się gaz. Pamiętaj, że wszelkie urządzenia gazowe oraz czujniki powinny montowane być przez specjalistów.

Written by