Ubezpieczenia nieruchomości – Czego nie da się ubezpieczyć?

ubezpieczenia Żnin

Niektórzy mówią, że dziś da się ubezpieczyć wszystko. Rzeczywiście, niektóre ubezpieczenia są szokujące. Na przykład gwiazdy filmowe ubezpieczają poszczególne części ciała. Oznacza to, że można osobno ubezpieczyć pośladki. Jednak w tym artykule skupimy się na ubezpieczeniach nieruchomości. Czy da się ubezpieczyć garaż albo wiatę? Czy są nieruchomości których żadne ubezpieczenia Żnin nie obejmują? Zapraszamy do lektury.

Czy warto ubezpieczyć dom?

Zacznijmy od tego, czy ubezpieczenia są potrzebne. Wiele osób z nich rezygnuje uważając je za stratę pieniędzy. Jednak nie jest to odpowiedzialne podejście. Każdy powinien mieć przynajmniej minimum z ubezpieczeń – na życie, zdrowotne i komunikacyjne. Bardzo ważne jest także ubezpieczenie nieruchomości, a dokładniej lokalu lokalu, w którym się mieszka. Nikt nie planuje takich rzeczy, jak pożar czy powódź. A patrząc na ostatnie kataklizmy na świecie, a nawet w Polsce, warto przemyśleć, czy koszt ubezpieczenia Żnin nie zwróci się z nawiązką, gdy będziemy potrzebowali pieniędzy na naprawę strat.

ubezpieczenia Zwoleń

Na co nie da się wykupić ubezpieczenia Żnin?  

Choć, jak wspomnieliśmy we wstępie, da się ubezpieczyć nawet pośladki – korzystają z tego głównie gwiazdy filmowe, a także sportowcy, dla których ręce i nogi są niejako źródłem utrzymania – to istnieją nieruchomości, dla których nie kupimy ubezpieczenia Zwoleń. Zaliczamy do nich:

  • obiekty w złym stanie technicznym – Jeśli nieruchomość nie nadaje się do zamieszkania lub użytkowania, nie znajdziemy dla niej polisy – Jeśli okres użytkowania jest krótszy od przewidywanej trwałości technicznej, obiekt budowlany uznajemy za tymczasowy;
  • tymczasowe obiekty budowlane;
  • obiekty budowlane niepołączone trwale z gruntem – Drewniany składzik na narzędzia chybotliwie kołyszący się przy silniejszych podmuchach nie zostanie ubezpieczony. Przedmiot polisy powinien być scalony z gruntem w sposób trwały.
  • własność najemcy – Co to znaczy?  Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, które oddajesz w najem nie będziesz mógł ubezpieczyć ani rolet ani powłok malarskich, ani żadnego innego stałego elementu wykończeniowego, który zainstalują w twoim lokum najmujący;
  • elementy o wartości artystycznej lub historycznej;
  • grunt, woda;
  • rowy, wykopy, kanały, nadbrzeża;
  • instalacje podziemne – gazociągi i tym podobne – Odpowiedzialność za ich prawidłowe działanie należy od odpowiednich służb i ubezpieczyciele nie obejmują ich ochroną.

Written by