Tanie piasty, łożyska, świece – Jak kupować je przez Internet?

piasty do koła tanio

Inflacja nie ominęła motoryzacji. Ceny części samochodowych podskoczyły w górę o kilkadziesiąt procent. Jak kupować łożyska, świece czy piasty do koła tanio? Gdzie? Czy da się określić jakość produktu przez Internet? Jak to zrobić? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, ponieważ te informacje mogą się przydać.

Czy tanie może być dobre?

„Kiedyś było lepiej”, „kiedyś produkowali trwałe rzeczy”, „kiedyś się tak nie psuło”… Znasz te stwierdzenia? Starsze roczniki mają rację. Dziś stawia się na ilość, nie jakość tak jak to było kiedyś. Przez to panuje opina, że jeśli dany produkt jest tani, to nie jest dobry. Czy to prawda? Zdecydowanie nie. Jednak trzeba brać pod uwagę kilka spraw, by nie trafić na sprzedawcę oszusta. W tym artykule skupimy się głównie na zakupach online. Czy się opłacają? Tak, szczególnie, gdy trafimy na dobrą, dużą hurtownie. Wtedy części są wysokiej jakości, a przy tym w hurtowych, czyli niższych cenach. Jednak nie każda hurtownia decyduje się na sprzedaż detaliczną. Jeśli jesteś mechanikiem, zawsze staraj się robić zamówienie za jednym razem na wszystko. Nie opłaca się zamawiać w różnych miejscach, ponieważ wtedy nie tylko płaci się więcej za produkty, ale też przesyłkę.

łożyska łódź

Stawiać na nowe czy używane? 

Tarcze, klocki, łożyska Łódź i wszelkie inne części samochodowe najlepiej byłoby kupować w autoryzowanych sklepach, gdzie ma się dostęp do oryginałów. Ale kogo na to stać? Polacy lubią oszczędzać. W tym celu kupują dużo używanych rzeczy. I nie dotyczy to jedynie ubrań. Mając do wyboru: kupić piasty do koła tanio, ale używane, a nowe, ale dużo droższe, większość z nas wybierze dziś opcję pierwszą. Niestety używane części samochodowe mają wady. Nie wiemy, ile w nich było przerobione, jak długo były eksploatowane, ani ile jeszcze posłużą. Data gwarancji dawno im wyszła, więc w razie zepsucia – nawet gdyby miało miejsce tydzień po ku[nie – nic nie możesz zrobić. Nowe części są droższe, jednak ta gwarancja jest dobrym zabezpieczeniem.

Czy da się sprawdzić jakość przez Internet?  

Da się! Poprzez opinie, które dostępne są w wyszukiwarce. Lepiej nie bazować jedynie na tych „oficjalnych” ze strony internetowej, ponieważ tam najczęściej są tylko te pozytywne. A może znasz mechanika, który mógłby polecić ci jakiegoś sprzedawcę? To byłaby najpewniejsza opcja.

Written by