Stroje dla sportowców

Odzież sportowa sublimacja

Osiąganie sukcesu przez sportowców jest kluczem do wieloletniej kariery. Każdy ma swój sposób na osiąganie sukcesów i z reguły jest to ciężka praca. Małym czynnikiem, który może się do tego przyczynić, może być odpowiedni strój sportowy, w którym będziemy czuć się jak najlepiej.

Odzież sportowa sublimacja

Nikogo nie zdziwi fakt, że ubrania sportowców muszą być dobrze przystosowane do sylwetki oraz intensywności treningów. Jak wygląda produkcja odzieży sportowej? Druk sublimacyjny to technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk wykonany jest specjalnymi tuszami na papierze do sublimacji, a następnie za pomocą pras, przy wysokiej temperaturze przenoszony jest na odzież wykonaną z poliestru. Ubrania tworzone przez proces sublimacji są z pewnością wytrzymałe i unikatowe. Można stworzyć ubranie, które będzie wyróżniać się na tle innych chociażby numerem, logo czy napisami. Dzięki temu każdy sportowiec będzie rozpoznawalny i widzialny. Gdzie można je dostać? Tak naprawdę w każdym sklepie sportowym lub w internecie.

Stroje sportowe sublimacja

Co to jest sublimacja? Jest to przemiana fazowa bezpośredniego przejścia ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Zjawisko odwrotne do sublimacji to resublimacja. Sublimację wykorzystuje się w laboratoriach i w przemyśle do oczyszczania, ale także do produkowania odzieży. Na jaką odzież warto postawić? Jeśli będziemy korzystać z sublimacji, odzież powinna być biała poliestrowa. Istnieje możliwość sublimowania materiału, który składa się z mniejszej ilości poliestru, jednak jego minimum to 80%.

Stroje sportowe sublimacja

Dieta dla sportowca

Sportowcy mają diety dostosowane do trybu życia, jaki prowadzą oraz do ilości treningów, które wykonują w ciągu tygodnia. Sportowcy trenujący na siłowni powinni zadbać o to, żeby ich dieta była obfita w dobrze przyswajalne białka będące budulcem mięśni, tłuszcze wspomagające produkcję hormonów oraz węglowodany będące głównym źródłem energii.

Nikt nie powinien diety układać sobie sam, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Zawsze korzystajmy z porad sprawdzonych dietetyków. Dzięki temu unikniemy niekorzystnych skutków.

Written by