Prawo restrukturyzacyjne – ratunek przed upadłością firmy

Doradca restrukturyzacyjny

Co zrobić jeśli naszej firmie grozi upadek lub jesteśmy całkowicie niewypłacalni? Czy jest szansa uratować nasz dobytek? Na czym polega restrukturyzacja przedsiębiorstwa? Z czyjej pomocy mogę skorzystać i gdzie jej szukać?

Zagrożenie upadłościąz jakiej formy pomocy warto skorzystać?

W chwili, kiedy dowiadujemy się o tym, że grozi nam niewypłacalność lub że brakuje nam już na wszystkie wydatki firmowe, jesteśmy załamani i nie do końca wiemy od czego mamy zacząć i jak się ratować. Ratunek przed upadłością możemy kojarzyć z pożyczkami od znajomych czy może z kolejnymi kredytami, jednak polega to na czymś kompletnie innym.

Jednym z pierwszych ruchów jakie powinniśmy zrobić jest złożenie wniosku o postępowanie restrukturyzacyjne. Jest to postępowanie, które określa daną niewypłacalność i pomaga nam dojść do porozumienia z wierzycielem. Możemy negocjować wtedy różne formy spłaty długów. Od zwiększenia liczby rat i zmniejszenia ich kwoty, po zmniejszenie sumy długów.

Oprócz samej korzyści z możliwości negocjacji, mamy też pewnego rodzaju ochronę. Od momentu rozpoczęcia postępowania nie naliczają nam się kolejne odsetki, możemy wnioskować o pomoce finansowe itd. Prawo restrukturyzacyjne daje wiele możliwości. Dlaczego więc nie skorzystać z takiej formy ratunku?

Restrukturyzacja firmy

Oprócz wdrażania opcji ratunku restrukturyzacja polega też na analizie firmy. Restrukturyzacja przedsiębiorstwa może też zajmować się identyfikacją problemów, które prowadzą do upadku firmy, mogą też pracować nad lepszą relacją z wierzycielami, ale przede wszystkim działania polegają na pozyskiwaniu wielu pomocy finansowych, które mogą całkowicie wyciągnąć firmę z długów.

Prawo restrukturyzacyjne

Z czyjej pomocy mogę skorzystać?

Na rynku istnieje wiele firm restrukturyzacyjnych. Fachową pomocą darzą nas doradcy restrukturyzacyjni, którzy dzięki swoim doświadczeniom i znajomościom, mogą w ekspresowym tempie pomóc nam wyjść z dołka. 

Gdzie szukać pomocy?

Najlepiej jest opierać się o fora internetowe. Wiele firm opisuje przebieg danej pomocy, dzięki czemu możemy znaleźć taką firmę, która wie jak najlepiej nam pomóc. Warto też zapoznać się z ofertą firm zwracając uwagę na doświadczenie doradców.

Written by