Pilniki do paznokci – Wybierz te najlepsze na rynku

Pilniki do paznokci

Odpowiedni kształt paznokcia i jego długość to klucz do pięknie i naturalnie wyglądających paznokci. Wybór odpowiedniego pilnika wydaje się bardzo prosty, ale wcale taki nie jest. Na co zwracać uwagę podczas wyboru idealnego pilnika? Co oznaczają numerki na pilnikach? Jak powinien wyglądać idealny pilnik? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Numeracja pilników

Pilniki mają swoje różne grubości, kształty. Dzięki temu możemy dobrać odpowiedni pilnik do naszej płytki paznokcia. Jaka jest ich numeracja? Gruboziarniste pilniki do paznokci mają numer 100 i są przeznaczone do skracania i kształtowania paznokci utwardzanych i przedłużanych. Kolejny numer 150 jest przeznaczony do paznokci pokrytych masą żelową lub akrylową. Numer 180 ma zastosowanie podczas nadawania kształtu twardym paznokciom naturalnym lub do precyzyjnego wykańczania utwardzonej masy. Numer 240 jest na tyle delikatny, że nadaje się do kruchych naturalnych paznokci, a nawet do wyrównywania powierzchni płytki.

W każdym salonie kosmetycznym możemy spotkać wszystkie numery pilników, ponieważ w zależności od paznokci, będą potrzebne różne numeracje. Czy numer = jakość? Tak to nie działa. Jakość pilników nie jest zależna od numeracji, a od producenta. Materiały, z którego są produkowane, ich sposób zapakowania, a nawet transport ma ogromny wpływ na jakość pilników.

Bloczek polerski do paznokci

Czy bloczki polerskie są tym samym co pilniki?

Często zastanawiamy się czy można używać bloczków polerskich do paznokci jako pilników. Mimo tego, że wyglądają bardzo podobnie ich zastosowanie rożni się. Bloczki polerskie służą do:

  • matowienia oraz polerowania płytki paznokcia,
  • usuwania zbyt grubej warstwy akrylu lub żelu,
  • modelowania powierzchni tipsa.

Bloczki także mają swoją numerację:

80 – 100 zdejmowanie hybryd,

100 – 180 skracanie paznokci, stylizacja żelowych i akrylowych,

240 – 500 wygładzanie naturalnej płytki,

240 – 500 wygładzanie płytki paznokcia,

600 matowienie oraz polerowanie.

Written by