Domy opieki Toruń i Bydgoszcz nie takie straszne, jak je malują!

Dom opieki Toruń

Domy opieki Toruń, Bydgoszcz oferują fachową pomoc ludziom starszym, wymagającym stałej opieki. Domy opieki przyjmują zarówno osoby starsze sprawne, jak i te z zaburzeniami funkcjonowania. Oddanie osoby starszej pod fachową opieką nie jest oceniane z góry przez pracowników, którzy rozumieją, że codzienne opatrywanie odleżyn osoby starszej, rehabilitacja, czy dostosowywanie diety do wymagań żołądkowych seniora są kwestiami trudnymi i wymagającymi wysiłku od bliskich osoby starszej. Dom opieki służy pomocą, oferując pełne bezpieczeństwo i komfort osobie znajdującej się pod opieką.

Wiarygodność ośrodków

Domy opieki Toruń oraz Bydgoszcz posiadają pełne zezwolenie wojewody na ich prowadzenie. W przypadku pogorszenia zdrowia osoby starszej placówki nie zażądają od Ciebie naliczenia dodatkowych opłat za jej powrót do zdrowia – za zdrowie osoby starszej w pełni odpowiada placówka, personel. Osoba będąca pod opieką może posiadać własne rzeczy i przedmioty codziennego użytku. Senior ma też możliwość spędzania czasu wedle własnego uznania i sprawności zdrowotnej – to znaczy, że harmonogram dnia nie jest mu z góry narzucany. Osoby bliskie mają też pełne prawo, by odwiedzać członka rodziny – termin odwiedzin i godziny jego trwania ustala się prywatnie z sekretarką obu ośrodków.

Indywidualność seniora

Każdy senior ma wyznaczony oddzielny jadłospis, plan opieki i rehabilitacji, terapii (osoby chore na Alzheimera/ Parkinsona). Kuchnia ma przydzielonego dietetyka, który gotuje zdrowo i atrakcyjnie, co zwiększa przyjemność pobytu w domach opieki Toruń, Bydgoszcz.

Dom opieki Bydgoszcz

Osoby przewlekle chore

Domy opieki Bydgoszcz stawiają przede wszystkim na komfort ludzi starszych. Jeśli w placówce przebywają osoby z zaburzeniami świadomości, otępieniem, czy chorobami nowotworowymi, znajdują się one w wydzielonej strefie, by zapewnić im pełne bezpieczeństwo. Obejmuje to opiekę pielęgniarską i medyczną. Wnętrza zaopatrzone są w poręcze wzdłuż korytarzy, windy, które mieszczą nawet bardzo duże wózki inwalidzkie (a nawet nosze!), łazienki przystosowane do osób niepełnosprawnych. Poszczególne piętra oznaczone są wizerunkowo – kolorami, fototapetami – by pomóc osobom starszym w poruszaniu się po budynku. Pensjonariusze są ponadto wyposażenie w opaski-sygnalizatory, za pomocą których mogą łatwo i sprawnie wezwać pomoc medyczną.

Written by