Do czego używane jest cięcie wodą?

Usługi CNC Bydgoszcz

Usługi CNC Bydgoszcz zyskują na popularności z każdym miesiącem. Jedną z popularnych usług cnc jest cięcie wodą. Na czym polega?

Jakie możliwości ma maszyna do cięcia wodą?

Maszyna do cięcia wodą ma wiele możliwości, strumień wody pod dużym ciśnieniem pozwala na łatwe wycinanie dowolnego kształtu, ta technika może być stosowana na praktycznie każdym materiale. Cięcie wodą zapewnia gładkie i matowe krawędzie i powtarzalność wycinanych elementów. Rzadko zdarza się, aby materiał uległ jakimkolwiek zniekształceniom.  Tak naprawdę wszystkie usługi CNC Bydgoszcz cechują się wysoką jakością i precyzją.

Zastosowanie wycinarek wodnych

Maszyny te świetnie sprawdzą się w każdym obszarze przemysłu, cięcie wodą ma zastosowanie w wielu branżach takich jak przemysł budowlany, budowa instalacji, inżynieria mechaniczna, przemysł energetyczny, obróbka materiałów i wiele innych. Precyzyjne i dosyć łatwe w obsłudze wycinarki są wykorzystywane do cięcia drewna, wyrobów drewnopodobnych, kamienia, szkła, gum stali i tworzyw sztucznych. Można nią pracować jak i na małych elementach, które potrzebują wiele detali, ale też na elementach o dużym formacie.

cięcie wodą

Czy cięcie strumieniem wody jest bezpieczne dla materiałów

Podczas cięcia, siła strumienia wody jest naprawdę wielka, co daje możliwość cięcia nawet bardzo twardych materiałów. Cięcie strumieniem wody nie wytwarza zbyt dużo ciepła, temperatura zwykle nie przekracza 40 stopni Celsjusza. Oznacza to, że cięciu wodą można poddać nawet materiały podatne na działanie wysokich temperatur, bez obaw że materiał zostanie uszkodzony.

Cięcie strumieniem wody i inne usługi CNC Bydgoszcz

Cięcie strumieniem wody polega na przecinaniu i obrabianiu materiałów przez emisję wody pod bardzo dużym ciśnieniem. Wysokie ciśnienie nadaje strumieniowi ogromnej siły, dzięki czemu strumień jest w stanie przeciąć praktycznie każdy materiał. Maszyna do cięcia wodą to specjalistyczny i bezpieczny sprzęt. Maszyna nie wydziela trujących płynów czy gazów, a ilość odpadów jest niewielka. Cięcie strumieniem wody ma wiele zalet takich jak:

– precyzja cięcia materiałów,

– duża wydajność i efektywność cięcia,

– możliwość wycięcia dowolnych kształtów,

– możliwość obrobienia praktycznie wszystkich materiałów,

– minimalny wpływ na środowisko,

– nie trzeba stosować żadnych obróbek wykańczających,

– wysoka jakość wyciętych krawędzi.

Written by